Úvod

 O Klepačově

 Tělovýchova a mládež

 Hasičský sbor

Kontakt

 

 

 

Tělovýchova a mládež - Sportovní kroužky, kluby


Skautské hnutí, tábory

Dětské dny, karnevaly a jiné akce

Sportovní kroužky, kluby 


Kroužek nohejbalu

Kroužek nohejbalu Zápas v nohejbalu na hřišti Při tréninku v tělocvičně

Život obyvatel Klepačova zpestřuje také rekreační sport. Jednou ze složek tohoto odvětví je malý nohejbalový kroužek, složený ze stálých členů a řady příznivců tohoto kroužku. Nohejbal se hraje na místním hřišti každé nedělní odpoledne, v zimním období se herní aktivita odehrává v pronajaté tělocvičně v Blansku. Kroužek vyvíjí svoji činnost nepřetržitě od května r. 1986

Členové a příznivci nohejbalového kroužku nežijí jen svým oblíbeným sportem. Za účasti svých blízkých rodinných příslušníků a dalších přátel umí strávit příjemné chvíle na společných výletech, při posezení u táboráku i významných společenských událostech.


Sportovní klub Klepačov

Hokejové družstvo - za Agrostav

Na jaře 2001 založilo několik příznivců sportu na Klepačově dobrovolné sdružení občanů provozujících tělovýchovu a sport pod názvem Sportovní klub Klepačov. SK má prozatím jeden sportovní oddíl a to oddíl ledního hokeje.Tento oddíl hraje již druhým rokem okresní přebor mužů. V loňské sezóně se prezentoval jménem hlavního sponzora pod názvem HC Agrostav Blansko. Letos se již prezentuje jako SK Klepačov. Má celkem 25 aktivních hráčů včetně dvou trenérů.  

Zde můžete nahlédnout do tabulek s výsledky zápasů


Fotbalový klub PIVCELONA KLEPAČOV

Klub byl založen na jaře roku 1990 a navázal tak na tradici malé kopané v Klepačově ze 70. a 80. let. Od počátku se stal pravidelným účastníkem blanenské II. ligy malé kopané se střídavými úspěchy. Po neshodách s vedením ligy přestoupil v roce 1997 do okresní soutěže malé kopané, organizované pod ČSTV, kde působí v Divizi do současné doby. V hráčském kádru během let došlo ke klasickému střídání generací, takže z původních zakládajících členů hraje aktivně již jen několik. Celkem se v Pivceloně vystřídalo kolem čtyřicítky hráčů, kterým všem patří veliké díky za vše, co pro svůj klub udělali. Hráči se kromě soutěží pravidelně zúčastňují i různých turnajů, jak halových (v zimním období), tak klasických, ze kterých již přivezli řadu slušných umístění. Největším domácím svátkem je ovšem tradiční PIVCELONA CUP, který se pravidelně koná od roku 1995 začátkem července. Tohoto turnaje se již zúčastnilo mnoho mužstev, ale to hlavní putovní pohár a hodnotné ceny pro zúčastněné zůstávají stejné jako i hřiště v Klepačově, kde se odehrávají všechny domácí zápasy.

V průběhu jarní části letošní soutěže provedli hráči a příznivci svépomocí rekonstrukci a vylepšení oplocení hřiště. Materiál pro rekonstrukci dodal městský úřad v Blansku, za což mu patří naše poděkování. Speciální poděkování patří i panu Zdeňkovi Sloukovi st., který nám při rekonstrukci výrazně pomohl.

Tito všichni v Pivceloně hrávali a hrají:

Blažek Petr, Čech Miroslav ml., Čepa Zdeněk, Červený Jaroslav, Flek Pavel ml., Formánek Jiří, Grepl David, Havlíček Martin, Jelínek Milan ml., Jelínek Radim, Konečný Aleš, Kučera Aleš, Kyzlink Leoš, Machač Jiří , Marek Jiří, Mauer Luděk, Mynář Aleš, Němec Jiří, Pernica Petr, Rajtšlégr Pavel, Rychnovský Petr, Straka Petr, Šlajch Martin, Trávníček Tomáš, Vahala Stanislav, Valenčík Vladimír, Varhánek Kamil, Zavadil Pavel, Zavadil Tomáš, Zavadil Zbyněk, Zouhar Vratislav ml. a další, kteří odehráli třeba jen jeden zápas. Čestným prezidentem klubu je pan Libor Buchta, kontaktní osoby jsou Leoš Kyzlink (telefon 605/505107) a Tomáš Zavadil (telefon 605/155013)

V průběhu jarní poloviny sezóny 2002 došlo k zásadnímu zlomu ve dalším vývoji událostí kolem problémům se sestavou CF Pivcelona Klepačov a bohužel náš tým po dohodě odstoupil z rozehrané soutěže. Hlavní a vlastně i jediným důvodem byla nedostatečná účast hráčů na zápasech. Tento způsob ukončení sezóny je poněkud nedůstojný ale bohužel mladá generace hráčů na Klepačově vlastně není a kombinace s hráči od jinud byla velmi komplikovaná. Pozitivní ovšem zůstává, že jádro Pivcelony dokázalo zorganizovat 8. ročník Pivcelona CUPu. Hráči se ovšem nevzdali aktivity s míčem a plynule přešli na zatím nepravidelné hraní Českého sportovního vynálezu zvaného Nohejbal ke kterému se připojili i hráči ukončivší fotbalovou kariéru již v dřívějších letech. 

Zde můžete nahlédnout do tabulek s výsledky zápasů